bg08
bg08

Privaatpostitus: Ole osa generatsioonist, kes teeb suitsetamisele lõpu.

Suitsetamist peetakse sageli lihtsalt halvaks harjumuseks. Aga harjumusele lisaks on suitsetajal nikotiini- ja sotsiaalne sõltuvus – soov kuuluda teatud seltskonda.

4-7

Vastuolulist infot on internetis palju ja selle tõesust kontrollida on raske. Alati tasub allikasse kriitiliselt suhtuda ja järele mõelda, kes ja miks midagi väidab.

4-6

Ekslikult arvatakse, et suitsetamise mahajätmise asemel piisab terviseriskide kõrvaldamiseks “lahjematest” sigarettidest, päevase suitsude arvu vähendamisest või e-sigaretiga asendamisest.

Maitsestatud e-sigaretid ja vesipiibutubakad meelitavad noori nikotiini proovima.

Mentoolsigarettide peamine eesmärk on tuimestada kurku, et kuuma ja mürgist suitsu oleks algajal suitsetajal lihtsam sisse hingata. Hingeõhku suitsetamine ei värskenda. Ekslikult arvatakse, et kuna mentooli lisatakse ravimitele ja hügieenivahenditele, siis on mentooliga sigaretid tervislikumad.

4-3

Kaudset reklaami tehakse filmide, teatrietenduste või raamatute kaudu. “Süütas elegantselt sigareti” kõlab justkui kunstipäraselt. “Suri elegantselt vähki” aga mitte.

4-2

Inimesi tapvat tubakat kujutatakse glamuursena, rahustavana, lõbustavana või elustiili osana. Selleks kulutavad tubakatöösturid aastas miljardeid eurosid.

4-1