bg16
bg16

Suitsetamise mõju elustiilile ja rahakotile

Kui palju raha kulub suitsetamisele?

Kas sa tead kui palju raha kulub sul kuus või aastas tubakatoodete peale? Tegime selle arvutuse sinu jaoks ära.

2019. aasta levinuim suitsupaki hind oli 3,78 eurot (Maksu-ja Tolliamet) ja 2018. aasta keskmine netokuupalk oli 1114 eurot (Statistikaamet), keskmiselt suitsetatakse üks pakk sigarette päevas, seega kulutad sa iga kuu umbes 113 eurot ehk ligikaudu 10% oma kuu sissetulekust sigarettidele. Keskmisest pensionist (440 eurot) moodustab see aga ligikaudu 25%.

Sa saaksid aastas kokku hoida ligi 1400 eurot ja minna puhkusereisile, jätkata poolelijäänud remonti, investeerida tulevikuplaanidesse või kulutada seda raha mistahes muul kasulikul viisil.

Kui palju aega kulub suitsetamisele?

Suitsetamine jaotub päeva peale mitmeks lühemaks pausiks, seetõttu võib jääda mulje, et see tegevus ei nõua kuigi palju aega. Tegelikkuses röövib see üsna suure osa sinu päevast. Kui sa suitsetad ühe paki ehk 20 sigaretti päevas ja keskmiselt kulub ühe sigareti suitsetamisele ning õue või suitsuruumi minekule ja sealt tulekule umbes 5 minutit, siis kulutad sa suitsetamisele 100 minutit päevas! Selle aja saaksid suitsetamise asemel veeta pere seltsis, trennis, hobidega tegeledes või lemmikuga jalutades.

illu09_et