Kuhu pöörduda, et saada abi suitsetamisest loobumiseks?

Tubakast loobumise nõustamist pakuvad nõustamiskabinetid ja apteegid. Enne sobiva kontakti leidmist tutvu, mis vahe on nõustamiskabineti ja apteegi teenusel.

Nõustamiskabinetis annavad juhiseid ja tuge tubakast loobumise protsessis vastava ettevalmistuse saanud perearst, õde või ämmaemand. Nõustamise protsess koosneb 5–6 seansist. Esmakordne nõustamine kestab 45–60 minutit, järgnevad seansid 15 minutit. Kui esmane nõustamine toimub silmast silma, siis edaspidine konsulteerimine võib toimuda ka telefoni või e-maili teel. Nõustamise hulka kuuluvad nõuanded, individuaalse loobumis- ja raviplaani koostamine, juhiseid taasalustamise vältimiseks ja sõltuvuse ravi nii käsimüügi- kui retseptiravimitega.

Apteegis toimuva tubakast loobumise nõustamise viivad läbi spetsiaalse koolituse saanud apteekrid privaatses nõustamisruumis. Esmane nõustamine toimub 20 minutit. Nõustamise hulka kuuluvad nõuanded, loobumisplaani koostamine ning sõltuvuse ravi käsimüügiravimitega ehk nikotiiniasendusravi preparaatidega. Vajadusel suunatakse patsient tubakast loobumise nõustamise kabinetti või perearsti juurde retseptiravimi määramiseks.

Nõustamiskabinetid

Apteegid

Telefoniliinide kontaktid:

Vähiliit – 8002233
Perearstid – 1220