bg12
bg12

Tubakatooted

Tubakas on ainus looduslik alkaloid, mis sisaldab psühhoaktiivset ja sõltuvust tekitavat ainet – nikotiini.

Tubakatarvitamine ei ole looduse poolt kaasa antud füsioloogiline vajadus. Inimorganismil puuduvad loomulikud kaitsemehhanismid nikotiini ja muude tubaka tarvitamisel tekkivate mürkide, nende seas mitmete kantserogeenide ehk vähkitekitavate ainete vastu.

Mis on tubakatooted?

Tubakatooteid esineb paljudes erinevates vormides ning on erinevad nii koostise kui kasutamisviisi poolest. Olenemata sellest, kas toode sisaldab tubakat või mitte, kasutatakse enamust neist nikotiini transportimiseks organismi.

Tubakatööstus võitleb oma jätkusuutlikkuse nimel

Kuna sigarettide suitsetamine on tänu piirangutele ja inimeste teadlikkuse suurenemisele muutunud üha ebapopulaarsemaks, siis püüavad tootjad leida uusi viise, kuidas jätkuvalt nikotiinisõltuvusest kasu lõigata.

Tubakatööstused panustavad märkimisväärselt uute toodete arendamisse, et pakkuda alternatiive suitsetamisele. Kuna sõltuvusest on raske vabaneda, proovivad tubakatootjad reklaamida oma uusi tooteid tervisliku loobumisvahendina. Paraku ei püüdle tubakatööstus rahvatervise parandamise poole, vaid võitleb oma jätkusuutlikkuse nimel. Tagamaks tubakatööstuse pikaajalist tulevikku, panustatakse järjest rohkem nikotiinitoodetesse, mille peamine sihtmärk on noored.

Maailma Terviseorganisatsioon ja Maailmapank juhivad tähelepanu, et alternatiivsed ja uudsed tubakatooted muudavad nikotiini tarvitamise huvitavaks ning hoiavad inimesi jätkuvalt nikotiinisõltuvuses.