iCoach — Tubakainfo
bg11
bg11

iCoach

Digitaalne tugisüsteem suitsetamisest loobujatele

Tegemist on Euroopa Komisjoni poolt ellu kutsutud, ulatuslikel teadusuuringutel ning psühholoogide ja kommunikatsiooniekspertide praktilistel kogemustel põhineva digitaalse suitsetamisest loobumise abivahendiga iCoach, mis on saadaval nii internetis kui Apple’i ja Androidi mobiilirakendusena 23 keeles 28 EL-i riigis.

iCoach on tasuta ning kõigile soovijatele kergesti kättesaadav.

iCoach 2015 juhib kasutajat läbi viie järjestikuse etapi, mis aitavad suitsetamist maha jätta, kuid nüüd on tööriistal ka mitmed personaalsed etapipõhised väljakutsed.

Näiteks:

  • Jälgib, kui mitu sigaretti sa päevas suitsetad, kuna muidu võid ise enda harjumust alahinnata (2. etapi suitsetajatele)
  • Lükkab edasi päeva kõige „mõnusama“ sigareti 10 korda 10 minutit ja siis 20 minutit (3. etapi suitsetajatele)
  • Jäta suitsupakk koju kui lähed mõneks ajaks kodust ära asju ajama (4. etapi suitsetajatele)

Nimetatud väljakutsed võimaldavad suitsetajatel seada endale väikeseid ja saavutatavaid eesmärke, mille täitmine julgustab võtma vastu uusi väljakutseid ja aitab nii oma harjumuse üle kontrolli saavutada.

iCoach tunnustab kasutajat iga eesmärgi täitmise eest kiitva sõnumiga. Need sõnumid ja võimalus järgmisesse etappi liikuda, peaksid iCoachi kasutajaid motiveerima ning tekitama tunde, et nad on osake tugevast kogukonnast. iCoachi kasutajaid kutsutakse üles ka oma väljakutseid, saavutusi ja edulugusid sotsiaalmeedias jagama. See tugevdab kampaania emotsionaalset aspekti, mille mõju tubakavastaste kampaaniate õnnestumisele on tõestatud kõigis sotsiaalmajanduslikes gruppides.

Lae endale rakendus alla ja vaata lähemalt!